Az ITBN mára már egy fogalom a szakmában. Az út 2004-ben kezdődött, amikor a magyar IT-szakma szereplőinek a fejéből kipattant egy ötlet, életre hívnak egy olyan független szakmai fórumot, amely képviseli a piacon megtalálható összes szereplő és felhasználó érdekét.
Az eredeti elképzeléseket mára meghaladtuk, az ITBN ugyanis az innovációk és új termékek első bemutató helyévé is vált. A konferencián neves előadók ismertetik a szektort meghatározó jogi, gazdasági, illetve a területre hatással levő szakmai és felügyeleti szervezetek aktuális álláspontját, mindezt érdekes, olykor szórakoztató formába csomagolva.
A rendezvényen mindenki jelen van, aki számít, így nagyszerű lehetőség az offline térben is építeni és erősíteni a kapcsolati hálód: az IT-biztonsággal kiemelt szinten foglalkozók mellett az auditorok, biztonsági vezetők, gyártók, szervezeti döntéshozók, tanácsadók, disztribútorok, gazdasági- és cégvezetők, és az IT-beszerzéseket intézők is képviselik magukat évről évre.
Idén Te is velünk leszel?
Az ITBN legalább annyira a mienk, mint a Tiétek is és ezért élvezzük csinálni
Összetartó, rugalmas, főleg emberekből (!) álló csapat vagyunk, teljesen vegyes háttérrel a B2B világból. Ami összeköt minket: szeretjük csinálni az ITBN-t! Mert itt mindent megtehetünk, amit nagyobb szervezetekben nehéz. Ismerj meg minket, és reméljük mi is megismerhetünk majd Téged!
Az emberek, a szabályaik és a modern technológiák kapcsolata izgat. Meg a töltött paprika. Kb. tíz dologgal zsonglőrködöm egyszerre: kutatom a kibertitkok jövőjét, majdnem 30 éve kiberbiztonsági témákat és stratégiákat járok körül, előadok AI-ról és hackerekről, és volt már, hogy könyvet írtam vagy sci-fi film producer voltam. És persze több évtizede már az ITBN-t, mint egyik saját gyermekemet nevelgetem, okosítom egy remek és különösen tehetséges társaságban (mind itt vannak).
Mélyen hiszek abban, hogy a meggyszósz és a videojátékok képzik a világ egyensúlyát, és hogy az embereknek gyík agyi reakciók helyett nagyon sokat kellene beszélgetniük egymással és most már a gépekkel is.
Ezekről szoktam sokat dumálni podcast-okban, TV-kben, rádiókban, és persze a youtube-on a saját csatornáimon, Magyarországon és Ázsiában, és az sem ritka, hogy fekete mambákat szelídítek (értsd, ilyen nevű csokis tortát eszem) a családi desszertbárunkban, az Édesmindegyben a Pozsonyi úton.
Épp akkor kezdtem rádiózni, amikor elindult az ITBN, de nem csak ez az egy közös pont van a történetünkben. Ahogy a rádióban, szerkesztő-műsorvezetőként mindig kilógtam a sorból, mivel én voltam az, aki rögtön értette a vágó-, vagy épp adásvezérlő programokat, vagy a hangpult kezelését, ott én voltam a kocka. Éppen így lógok ki az IT-sok közül, hiszen imádok beszélni és szerepelni, ebben a világban én vagyok az, aki nem csak az avatarján keresztül tud kapcsolódni.
Örök kakukktojás, aki ennek ellenére mindenkivel könnyen megtalálja a hangot. És erre szükségem is van a munkám során, ahogy arra is, hogy állandóan keressem a legizgalmasabb témát, és a legjobb szakértőt, legyen szó az ITBN tartalmi részéről, vagy egy podcast adásról.
Hello! Én a B2B nagy projektek világából érkezem, miközben legalább annyi esküvőt láttam már, mint ITBN programpontot. Lelkesedem a sokszínűségért és az értékes tartalmakért.
A rendezvények világa varázslatos és néha kaotikus, ahol a feladat gyakran nemcsak a függöny felrántása, hanem a teljes színház felépítése. Kevés olyan összetett és egyben kreatív dolgot ismerek, mint az ITBN, ahol, nap mint nap azon dolgozom, hogy minden esemény, amit csinálunk, érdekes és releváns legyen, miközben legyen benne valami, amit mindenki szerethet. Legyen lelke.
Rendezvények, sport és egészségfejlesztés - ez vagyok én. Sosem gondoltam volna, hogy az informatika és én ilyen jó barátok leszünk. Mint tűz és víz. De éjszakákon át tartó beszélgetések során kiderült, több közös van bennünk, mint hittem: folyamatos fejlődés, kreativitás, újszerűség, szakmai tartalom - ez pedig nem más, mint az ITBN. Remek párosítás.
Egyszerre vagyok a szervező, a problémamegoldó és a kreatív gondolkodó, aki tudja, hogy a siker a részletekben rejlik. Ügynökségi és sportszervezői munkáim során mindig olyan megoldásokban gondolkodom, amelyek nemcsak a jelen kihívásait kezelik, hanem a jövőbeni lehetőségeket is előre vetítik.
Kulcsfontosságúnak tartom, hogy a munkám ne csak a sikerről szóljon, hanem legyen benne valami, amire minden résztvevő szívesen emlékszik vissza.
Annak ellenére, hogy az ITBN csapatának legfiatalabb tagja vagyok, mégis igen nagy szakmai tudásra, és tapasztalatra tettem szert az elmúlt években. Tanulmányaimat a Budapesti Corvinus Egyetem Gazdaságinformatika képzésen folytattam, ahol okleveles közgazdászi képesítéssel végeztem. Életemet azóta is az információbiztonság és az adatvédelem világa szövik át a családapaságom mellett.
Eddig betöltött főbb tisztségeim: csoportszintű információbiztonsági és adatvédelmi vezető; közép-európai régióért felelős információbiztonsági program menedzser; adatvédelmi tisztviselő, GDPR projektvezető és adatvédelmi program menedzser; informatikai biztonsági felelős, szakértő; vezetési tanácsadó.
Kommunikációs szakemberként a B2B világban töltöttem a legutóbbi évtizedet és folyamatosan azon dolgoztam, hogy lehet megteremteni az érthető és emberarcú technológiát. A számok és analitika barátaim, mert ezt megelőzően piackutatóként megtanultam, hogy a legabsztraktabb dolgok is pontosan mérhetők: az ember és technológia viszonya, attitűdök, félelmek, az innováció hatása az egyes márkákra. A piackutató világhoz képest talán túl nyitott voltam, a kommunikációs szakmához kicsit kocka, de a kettő elegye pontosan kiadta azt, aki ma vagyok. Egy olyan kommunikációs szakember, aki tudja, hogy „a tények és számok makacs dolgok” ezért belőlük kell kiindulni, de azt is, hogy a tudás értéke nagyon limitált, ha nem tudod azt egyszerűen, érthetően és figyelemfelkeltően átadni azt.
Mindig rosszul voltam a „lépj be a digitalizáció világába” szlogenekhez hasonló hívószavaktól, nem véletlen, hogy ezt az Y generációnál fiatalabbak már értelmezni sem tudják, mit akarna ez mondani. Hiszen nem kell már belépni sehová, a digitalizáció és a technológia a mi világunk, mi tanuljuk és alakítjuk ezt egyszerre. Az internetbiztonság, AI használat nem techi hívószavak, ezek a mindennapjaink, formáljuk ezt együtt!
Egy jó ideje már kergetem a biteket, érzésre olyan 20 éve meg egy kicsi még. Eleinte azzal foglalkoztam, hogy menjen a „ping” és legyen hálózati kapcsolat. Majd idővel elkezdett érdekelni, hogy na jó, megy a „ping”, de miért olyan nagyok a csomagok... néha? Miért ssh-zik az a nyomtató? És miért péntek este indul legtöbbször a „buli” a kibertérben?
Hiszem, hogy a technológia és az információ nemcsak megosztható, de el is magyarázható és vonzóvá tehető a nagyközönség számára. A megfelelő üzenetvilág és narratíva megváltoztathatja azt, ahogy emberek a technológiát észlelik és használják. Szeretem magam olyan kihívást jelentő projektek és feladatok felé kormányozni, ahol innovatív ötleteket és stratégiákat vethetek be. Ebből csak jó dolgok származhatnak és persze az is, hogy a száraznak tűnő adatok és tények megelevenednek és közelebb hozzák az emberhez a távoli és nehezen érthető dolgokat.
Én egy IT Security Okostojás vagyok. Hogy miért?
1: Évek óta benne vagyok a szakmában, követem a nemzetközi híreket, bent ülök hazai nagyvállalatok security meetingjein, olvasok stratégiákat, gyártói célokat és megoldásokat. Ritkán hallok már újdonságot, így bármilyen téma legyen is épp napirenden, mindig megértően tudok hümmögni. (Mikkamakka szavaival élve: majdnem mindent tudok, avagy majdnem tudok mindent, vagyis hogy mindent majdnem tudok.)
2: Ahogy a tojás is két fő részből áll, bennem, okostojásban is megvan ez a kettősség: bár évek óta a security szakmában dolgozom, mégis meg tudom érteni azokat is, akik nem tartják ezt kiemelt fontosságú területnek, sőt... Egy egészséges szkepticizmussal megáldva, és az egyes pontban felsorolt egyéb tulajdonságaimmal, nagyon jól tudok okoskodni, vagy trendibb kifejezéssel: challenge-elni.
Aki nem hiszi, járjon utána, és jöjjön az ITBN-re!
Mint digitális marketing guru, azzal töltöm napjaimat, hogy technológiai és biztonsági kérdéseket próbálok elmagyarázni az embereknek úgy, mintha csak a legújabb divatot reklámoznám! Hiszek a kommunikáció hatalmában, és abban, hogy a megfelelő üzenetekkel még a legmakacsabbakat is képesek vagyunk rávenni arra, hogy jobban figyeljenek arra, hogy mit és miért érintenek meg az ujjuk hegyével és hogy tudjuk a technológiát jóra is használni.
Mondd el, mit szeretnél, biztosan tudunk segíteni!
Vajon holnap még lesz munkám, vagy az AI átveszi a helyemet?
Egyre többször vetődik fel benned is a kérdés? Ilyen és ehhez kapcsolatos, a munka világát érintő kérdések miatt lépett együttműködésre az ITBN és a Business Fest. A kiberbiztonság elsőszámú szakmai fóruma és az ország legnagyobb üzleti fesztiválja fókuszálva erőit és egymást támogatva, szoros együttműködésben szervezik következő eseményeiket, összehozva az IT és a biztonság szakértőit az üzleti élet más területeinek döntéshozóival, és közösen keresik a választ arra, hogy az egyes iparágak hogyan működhetnek együtt az olyan sebességgel berobbanó technológiákkal, mint például az AI. Közösen keresnek megoldásokat arra is, hogy hogyan lehet felkészülni, és természetesen előnyt kovácsolni az ilyen változásokból.
A digitális forradalom kicsúcsosodása egyértelműen az adatközpontú gondolkodás és a mesterséges intelligencia. Az AI olyan rohamos fejlődésen megy keresztül, hogy az üzleti élet minden területén erőteljesen éreztetni fogja hatását. Hisszük, hogy minden mindennel összefügg, így ez sem csak az IT-hez kapcsolódik, hanem a marketingdöntésektől a HR folyamatokig mindenhol meghatározó szerepet kap.
Az ITBN közel két évtizede a kiberbiztonság meghatározó független szakmai platformja, olyan nagyszabású konferencia és vásár, ahol a terület piaci szereplői mélyíthetik kapcsolati hálójukat, valamint ahol a legújabb trendek és innovációk is megismerhetők.
A Business Fest a különböző üzleti területek kapcsolódására fókuszáló, egyedi koncepcióval megalkotott rendezvény. Sikerét és fontosságát jól mutatja, hogy több mint 6000 látogató volt kíváncsi az év legnagyobb üzleti fesztiváljára.
Tóth Gergely, a rendezvény alapító-tulajdonosa elmondta, hogy a Business Festen jelenlévő cégek a magyar GDP közel 30%-át képviselték, és a velük való beszélgetések során mutatkozott meg az igény a mesterséges intelligencia várható üzleti hatásainak elemzésére és előrejelzésére az egyes szektorokban. „Ehhez nem is tudtunk volna jobb partnert találni, mint az ITBN, ami szakmailag megkérdőjelezhetetlen fórum ebben a témában” – tette hozzá.
Keleti Arthur, az ITBN alapítója kiemelte, hogy már 2017-ben az AI volt a kiberkonferencia vezértematikája, amely az elmúlt időszakban eddig sosem látott technológiai áttörést ért el. „Rengeteg dolgunk van most, hogy jól, jóra és biztonságosan használjuk, ez fontos küldetésünk, immáron a Business Festtel összefogásban“ – jegyezte meg.
Az adatok, a technológia és a mesterséges intelligencia már rég nem csak az IT területe, ezért az ITBN és a Business Fest közösen térképezi fel ezek üzleti életre gyakorolt hatásait. Ma már egy terület sem maradhat digitalizáció-, adat- és AI-semleges, hiszen ez már nemcsak a kiberbiztonsági szakértők ügye. A két szakmai fórum immár közösen kalauzolja az üzleti döntéshozókat a mesterséges intelligencia rohamtempójú fejldődésének világában. Közösen mutatják meg, hogy az AI-trend milyen lehetőségeket kínál és mire érdemes figyelni az előttük álló hónapokban. Aki nem akar lemaradni, annak ott a helye a két partner soron következő eseményein!